Muzea středního Pootaví ve Strakonicích

Expozice je věnována Jihočeské zbrojovce s.r.o., která byla ve Strakonicích založena dne 1. 11. 1919. V roce 1921 došlo ke sloučení se zbrojařskou firmou Hubertus a 18. 10. 1923 byla firma přejmenována na Českou zbrojovku a.s. Kromě zbraní jsou zde vystavena i kola, motokola a motocykly. Zachycena je také současná podoba podniku a jeho výrobní sortiment – řetězy, turbodmychadla, obráběcí stroje a slévárny oceli a hliníku. Atmosféru doplňuje množství fotografií a dalších exponátů z období 1. republiky po současnost.

 

Auto moto veterán muzeum - Česká Ves

Auto moto veterán klub Česká Ves v AČR byl založen 6. 11. 1998. Klub založilo 14 nadšenců. Vznik klubu inicioval sběratel historických motocyklů Jiří Hauerland. Jedním ze stěžejních cílů Auto moto veterán klubu Česká Ves bylo vybudování muzea historických motocyklů, což se podařilo v r. 1999, kdy bylo muzeum slavnostně otevřeno

 

Novopackého AUTO-MOTO MUSEUM

Zajímavou částí muzea je expozice věnovaná automobilovému a motocyklovému závodníkovi,
původnímu majiteli objektu a zakladateli motoristického sportu na Novopacku Antonínu Vitvarovi.

 

Moto Muzeum - České Budějovice

Ve dvoupatrovém historickém domě poblíž centra je vystaveno okolo 100 ks historických motocyklů a motokol známých českých i zahraničních výrobců - JAWA, ČZ, BMW, INDIAN, H-D...Dále zde uvidíte staré motory, hračky a vozítka a různé drobnosti jako plakety, poháry,medaile a odznaky.

 

Motoveterán Muzem - Bříšťany

Motoveterán Muzeum u Horáků vzniklo v roce 1997 v objektu chléva a stodoly mého otce. V roce 2003 jsme sbírku motocyklu přestěhovali do objektu bývalého hostince. Základ sbírky tvoří JAWA 350 OHV. Tento motocykl pochází přímo od motocyklového závodníka pana Antonína Vitvara.

 

Muzeum historických motocyklů - Svratouch

Více než 60% z celkové expozice jsou zahraniční stroje, to muzeum ve Svratouchu odlišuje od většiny ostatních v České republice. Návštěvník ocení porovnání motocyklů z mnoha zemí. Součástí prvního výstavního prostoru jsou předválečné stroje anglické, dánské a americké výroby.

 

AUTO MOTO MUZEUM Oldtimer Kopřivnice

Zveme Vás k návštěvě našeho muzea, ve kterém na Vás čeká prohlídka výstavy historických vozidel a motocyklů známých značek z celého světa včetně několika unikátních exponátů.

 

Motomuzeum - Sezemice

Muzeum motocyklů je zaměřeno na 70. a 80. léta, kdy popularita motocyklů strmě stoupala a vývoj všech výrobců běžel na plné obrátky. Hodně se experimentovalo a výsledkem je široká řada obsahů, typů motorů a použitých technologií
(1-6-ti válce, Turbo, Wankel). Byla to krásná doba, kdo nevyráběl motocykl, jako by ani nebyl.

 

Muzeum Moto & Velo Přerov nad Labem

Soukromé muzeum historických bicyklů a motocyklů pana Tomáše Moravce bylo v Přerově nad Labem otevřeno 1.6.1998. Zakladatelem sbírky muzea je sběratel a cyklistický závodník pan Jaroslav Vavřík (1913-1997). Jeho sbírka byla mnohokrát úspěšně vystavována v čechách i zahraničí.

 

Muzeum Škoda

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily.

 

Muzeum JAWA Rabakov

Muzeum JAWA Rabakov je rozděleno na dvě oddělené expozice. První expozice nacházející se v hlavní nové budově, která byla dokončena teprve v roce 2013 obsahuje základní ucelenou řadu od roku 1929 do roku 2014. Můžete zde vidět první vyrobený motocykl vyráběný v licenci Janeček – Wanderer, dále pak „jak šel čas“ předválečné motocykly, různé typy kývaček, policejní a vojenské motocykly, moto určené pro autoškolu, automobily značky Jawa , velorexy, dále pak motocykl určený pro invalidy, ale také jediný vyrobený sněžný skútr s motorem Jawa 350….a mnoho dalších skvostů této značky.

 

Muzeum motocyklů Křivoklát

Vystavuje kompletní řadu sériově vyráběných cestovních motocyklů Jawa a ČZ od zahájení jejich výroby do roku 1959, ukázky zajímavých typů vyráběných později, prakticky všechna provedení automobilů Jawa, motocykly Praga, malé motocykly Pionýr a mopedy Stadion, Jaweta a Babeta a ukázky speciálů, které nejvíce značky Jawa a ČZ proslavily. Celkem sbírka čítá na 150 zajímavých exponátů.

 

1. České MUZEUM MOTOCYKLŮ  & Galerie
Lesná u Znojma

Expozice motocyklů, sidecarů, automobilů i dalších technických zajímavostí je doplněna i řadou strojů zapůjčených od kamarádů a příznivců muzea a rozrostla se natolik, že si vyžádala ještě třetí budovu, historicky však nejcennější – starou formanku. Tato budova nabídla další čtyři výstavní sály a rozšířila tak výstavní prostory muzea o zajímavá místa.

 

Expozice motocyklů - HRAD KÁMEN

Muzeum jednostopých vozidel na hradě Kámen bylo veřejnosti poprvé zpřístupněno v sobotu 22. června roku 1974. Tím se tato tematická instalace řadí k nejstarším tohoto druhu na našem území. Hrad Kámen se tedy díky expozici motocyklů stal vyhledávanou raritou. 

 

Muzeum motocyklů Konopiště

Muzeum Konopiště je orientováno především na reprezentativní prezentaci historie značky JAWA, co se týče exponátů, tak i co se týče historických materiálů (anglická, česká a německá  video prezentace velkoprostorovou projekcí). Dalším nosným tématem muzea je historická dokumentace závodních úspěchů českých motocyklových značek ve 20. století (unikátní exponáty, trofeje, historické dokumenty) .

 

MUZEUM VETERÁNŮ PAVLÍKOV

V muzeu Splněný sen můžete obdivovat tuzemské historické motocykly slavných značek Laurin & Klement, Orion, Premier, JAWA, ČZ, Ogar, Walter, Praga nebo BSJ, německé, belgické, anglické nebo švédské stroje, několika exponáty je zastoupena i Amerika.

 

Muzeum Kašperské Hory

Jedná  se o  největší  expozici  historických  motocyklů  v České  republice, která i s  pobočkami (Železná Ruda a Bečov nad Teplou) obsahuje přes 170 kusů motocyklů, okolo 80 kusů historických jízdních kol a několik historických automobilů. Můžete  zde  najít  mnoho  světových  unikátů, často dochovaných v jediném exempláři. Např. JAC 500, motocykl  Wagner a další.

 

Muzeum Železná Ruda

Expozice v Železné Rudě obsahuje jak kolekci historických motocyklů a jízdních kol, tak i několik historických automobilů. Návštěvník zde může najít světové unikáty, které se dochovaly často v jediném kuse či pouze v několika málo exemplářích. K vidění jsou zde např. unikátní motocykl Gőrner Klatovy z roku 1921, řemenový Tyler z roku 1919, první vyráběný automobil Škoda na dřevěných loukoťových kolech a mnoho dalších.

 

Muzeum Bečov nad Teplou

Muzeum historických motocyklů v Bečově nad Teplou nabízí ukázku více jak 50 kusů historických motocyklů, dále historická jízdní kola a motocyklové motory. V expozici jsou k vidění takové unikátní stroje jako např. první vyráběný motocykl značky DKW, PUCH 500 se čtyřpístovým dvouválcovým motorem, Schűttoff 500 OHV a další výjimečné motocykly.

 

MOTOMUZEUM Borek pod Troskami

Naše muzeum naleznete v Českém ráji, kousek od hradu Trosky. Vyrazit k nám můžete všemi různými způsoby, ať už na nějakém krásném historickém motocyklu či kole, ale i autem, autobusem, na koloběžce, nebo jen tak pěšky.

 

Svět Škodovek
Na 1400 m2 najdete stálou expozici, krátkodobé výstavy, posezení s dětským koutkem,
konferenční místnost a obchůdek.

 

Muzem nákladních automobilů Tatra Kopřivnice
Od 17. listopadu 2021 můžete v Kopřivnici navštívit nové muzeum, které vzniklo v rekonstruované budově bývalé slévárny automobilky Tatra v Kopřivnici. Muzeum představí na ploše více než 5000 m2 unikátní sbírku 80 nákladních vozidel a podvozků značky Tatra.

 

Muzeum osobních automobilů Tatra
Expozice se skládá z několika částí, které jsou časově a tematicky ohraničené. Prohlídka začíná otáčející replikou automobilu Präsident, zastupující počátky automobilové výroby v Kopřivnici. Na ní navazuje soubor výroby vozidel do roku 1914, kde se nacházejí nejstarší originály automobilů tatrovácké sbírky.

 

Máte-li nápad na nějaký zajímavý výlet, napište nám na e-mail: info@blue-knights.cz, a my jej sem doplníme, a podělíme se o něj s ostatními...